Jdi na obsah Jdi na menu

KOŠT 2017

V sobotu 11.3.2017 se v sále obecního úřadu v Ostrožské Lhotě uskutečnil již tradiční košt slivovice a ostatních destilátů za hojné účasti zájemců o okoštování kvalitních pálenek pěstitelů z Ostrožské Lhoty, blízkého i vzdáleného okolí. Pokoštovat přišlo celkem 155 platících návštěvníků, kteří mohli vybírat celkem z 349 vzorků. K poslechu a nakonec také k tanci, hrála CM Novoveská banda a zazpíval MPS z Ostrožské Lhoty.

Nejhojněji obsazenou kategorií byly destiláty z modrého ovoce - slivovice, durancie, trnky, ... Vítězem této kategorie a celkovým šampionem se stala slivovice z roku 2012 Pavla Valčuhy z Ostrožské Lhoty. Na druhém místě se umístil vzorek slivovice ročníku 2009 Jaroslava Hájka z Ostrožské Lhoty a třetí místo obsadila durancie paní Galuškové ročníku 2016 z Uherského Ostrohu.

Hodnoceny byly ještě kategorie hruškovice (vítěz Josef Bezděk, Ostrožská Lhota, ročník 2016), meruňkovice (Jan Kusák, Ostrožská Nová Ves, r. 2013), jablkovice (Josef Bezděk, Ostrožská Lhota, r. 2016), likéry (ořechovka, Hana Páčová, Ostrožská Lhota, r. 2016) a ostatní (špendlík, Zdeněk Kotačka, Nivnice, r. 2016).

Degustace spojená s ohodnocením darovaných vzorků se uskutečnila v sobotu 25.2.2017 na Sokolovně v Ostrožské Lhotě.

Tímto chceme mnohokrát poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě a zdárnému konání této kulturní události, která je co do obtížnosti přípravy patrně nejnáročnější námi pořádanou akcí. Zvláštní díky proto patří Petru Radochovi, který se stal hlavním organizátorem a koordinátorem přípravy letošního ročníku. Velký dík patří také všem, kteří darovali své vzorky, degustátorům a také návštěvníkům, kteří se rozhodli strávit příjemné odpoledne při štamprli páleného.

Nejlépe hodnoceným pěstitelům gratulujeme a všem přejeme jen to nejlepší ovoce pro přípravu kvalitních pálenek v letošním roce.

Těšíme se na další setkání na koště v roce 2018.

Katalog 2017.pdf

 

Příspěvky

Fotogalerie

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KOŠT 2017 | Fotografie: Košt slivovice 11.3.2017 | 0 Komentářů: